Eelmisel nädalal toimus Käina koolis selle õppeaasta alguses kooli huvijuhi poolt ellukutsustud vestlussündmuse 3. osa: "Mina, õppija", mille formaat oli erinev eelnevatest. Nimelt toimus sündmus kogu klassi põhiselt 7., 8. ja 9. klassidele eraldi kahe akadeemilise tunni vältel. Lauajuhtideks oli seekord kooli õpetajad. Eelnevatel sündmustel olid lauajuhtideks kaasatud ka õpilased, kes oma ülesande jaoks said eelnevalt ettevalmistuse kooli huvijuhilt.
Kõigi kolme vestlussündmuse eesmärk oli luua avatud ja turvaline vestluskeskkond, kus põhikooli õpilased ja õpetajad saavad arutleda oluliste koolielu puudutavate teemade üle, jagada oma vaatenurki ning pakkuda ühiselt välja ideid ja ettepanekuid kooli keskkonna parandamiseks. Sündmuste fookuseks oli pöörata erilist tähelepanu sõnadele nagu väärtused, kaasamine, võrdsed võimalused, koostöö, õppimise olulisus ning noorte kaasamise toetamine ja enese mõtestamine õppijana. (Teeviit Noorteinfolink opens on new page)
Õpilaste ja õpetajate tagasisidest saab järeldada, et maailmakohviku formaadis vestlussündmused koolikeskkonnas toetavad mõlema osapoole paremat vastastikust mõistmist ja koostööd aidates kujundada õiglased reeglid ja motiveerivad lahendused kõigi jaoks.
Samuti tõid nii õpilased kui ka õpetajad välja, et maailmakohviku formaat on väga vajalik ka edaspidi: seeläbi arenevad õpilaste sotsiaalsed oskused, reflekteerimisoskused ja teised üldpädevused. Samuti laieneb maailmatunnetus ja suureneb koostöömotivatsioon koolikeskkonnas.
Õpetajad tõid tagasisides välja, et selline format sobib hästi ka klassitunnis kasutamiseks, kus õpilased saavad erinevates ainetundides luua seoseid õpitu ja reaalse elu vahel arutelude kaudu ning mõtestada enda arengut ennastjuhtiva õpilasena.
Õpilased tõid välja, et on tekkinud parem arusaam kooli reeglitest ja nende vajalikkusest. Samuti tõid õpilased välja, et selline vabas õhkkonnas õpetajate ja kaasõpilastega erinevate teemade üle arutlemine loob suurema usalduse ja julguse suhtlemisel mõlema osapoole vahel. Mõlemad osapooled leidsid, et selliste maailmakohviku formaadis vestlussündmustega peab jätkama ka järgmisel õppeaastal.
Maailmakohvikutes tekkinud ettepanekutega tegeleb kool jooksvalt. Õpilaste ettepanekutest on teostuse saanud: 1) kooli kodukorra selgemaks ja arusaadavamaks sõnastamine, 2) paari mugavusnurga loomine, 3) õpetajate ja õpilaste riietumisstiilide vahetamise päev. 14. veebruaril.