Emakeelepäeva tähistamine

Loomise kuupäev 15.03.2024

Teisipäeval külastas Käina kooli näitleja Liia Kanemägi, kes kinkis õpilastele jutuvestmisetenduse “Pikk tige vanaeit”. Kõlasid mõnusa huumoriga vanad lood kus ennast maagiliste olendite ja muinasjututegelaste taga olid peitnud täiesti normaalsed inimesed. Need, kes eksivad ja püüavad parandada oma vigu, tahavad parimat, aga teevad vahel halbu valikuid. Saavad üle läbipääsmatutena tunduvatest takistustest ja panevad meid uskuma, et lõpuks võidab ikkagi hea.

Esimese kooliastme õpilaste arvates oli muinasjuttude kuulamine väga tore ja huvitav kuigi kohati oli natuke hirmus ka. Peale etendust õnnestus õpilastel näitlejalt ka autogrammid saada sest paljud tundsid ära seriaali “Kättemaksu kontor” ühe tegalaskuju.

Neljapäeval toimus kooli raamatukogus luuletuste lugemise väljakutse. Kõlasid Eesti autorite luuletused ning valiti välja ka kõige ilmekamad esitused. Õpilastele sündmus väga meeldis sest see vajas pühendunud ettevalmistust, toimus hubases miljöös ning lõpuks sai emakeelepäeva puhul maiustada ka kringliga.

Emakeelepäeva sündmuste kaudu on õpilastel võimalus kogeda, et oma keele tundmise ja selle austamisega aitavad nad kaasa eesti keele ja kultuuri säilimisele ja arengule.

"Eesti keele väärtus ei peaks inimestele meenuma vaid kord-paar aastas ja kindlasti ei saa alahinnata emakeelepäeva tähistamise olulisust eesti keele ja eestluse väärtustamisel, aga ka keelealaste kitsaskohtade ja jätkusuutlikkuse hindamisel ühiskonnas laiemalt. (allikas: https://dspace.ut.ee/server/api/core/bitstreams/c82b738d-e90c-435a-a8d8-ffac381bc2af/contentlink opens on new page)

Viimati muudetud 15.03.2024.