Teine kokkusaamine Kreekas

Et pandeemiale kaotatud aeg tasa teha, toimus teine rahvusvaheline projektikohtumine juba poolteist kuud pärast Hispaanias käiku, 22. – 27. mail. 8. klassi õpilased Rasmus, Emma, Britt, Reekab, Margus ja Kermo olid Larissa 3. Gümnaasiumi külalisteks koos Hispaania ja Saksamaa õpilaste ja õpetajatega. Meie grupi saatjateks olid Ermo Mäeots ja Maris Varik.
Kõlekülmalt Eestimaalt tulnuid võõrustas Kreeka üle 30-kraadise kuumusega. Kui sellele lisada veel sõbralikud inimesed, rikas kultuuripärand, hariv ja meeleolukas programm ning hulk uusi sõpru, siis võib lugeda reisi igati kordaläinuks. Majutusperedes elades tutvuti kreeklaste igapäevaeluga. Näiteks on nende päevakava oluliselt erinev meie omast: kuna keskpäeval on väga palav, siis sel ajal on linnatänavad kui välja surnud; elu algab kuskil kella 19 paiku, avatakse uuesti poed ja söögikohad, rahvas koguneb väljakutel, parkides, lugematutes kohvikutes ja baarides ning melu kestab keskööni.
Töisema poole pealt: tutvustasime enda koole, kodukohti ja oma „aknaaiandust“, grupitööna määrasime taimi, mille hiljem ka maha istutasime, saime teada, kuidas vanasti kodudes oliiviõli jääkidest seepi tehti, kuidas mägikülad oma vee said; osalesime videoklipis, mille sõnumiks oli: (prügi) sorteerimine on tsivilisatsiooni tunnus; viimasel päeval istutas iga delegatsioon Erasmuse parki oma puu.
Huvitavad olid väljasõidud Olympose jalamil asuvasse Rapsani külla, Trikala linnakesse; külastasime põnevat loodusmuuseumi ja rahvuskultuuri väljapanekut; omaette elamus oli UNESCO maailmapärandisse kuuluva Meteora koostrikompleksi külastus. Kohtumise kulminatsiooniks oli Rahvusvaheline õhtu – ühine kontsert, suupistelaud ja disko. Meie poolt oli külakostiks veidike Eestimaa maiustusi, kontserdil esitas Margus Rudolf Tobiase muusikat ja kogu grupp laulu „Kauges külas“. Lõpus tantsiti ühiselt Sirtakit.
Pisarad hakkasid voolama juba päev enne lahkumist.
Taaskohtumiseni septembris Andernachis ja aasta pärast Käinas!
Projektijuht Maris Varik

Pildigaleriilink opens on new pagePildigalerii">